Bieg Niepodległości w Gdyni impreza sportowa


Bieg Niepodległości w Gdyni, nagrody

Jednym z najbardziej popularnych i najliczniej obsadzonych biegów niepodległościowych w Europie jest gdyński Bieg Niepodległości. To nie tylko impreza, która świętuje polską niepodległość, ale ma do zaoferowania znacznie więcej.

W tym roku uczestnicy mogą wygrać nagrody za ukończenie biegu. Można na przykład wygrać dwutygodniowy pobyt w hotelu Radisson Blu w Gdyni! Można też zdobyć darmowe bilety na jeden z pięciu koncertów w Piotrkowie Trybunalskim tego lata. Do wygrania jest wiele wspaniałych nagród i mnóstwo polskiego dziedzictwa, którym można się cieszyć w dniu biegu. To wspaniała okazja dla wszystkich, aby spotkać się i wspólnie świętować niepodległość Polski!

Bieg Niepodległości w Gdyni, start i meta

Bieg Niepodległości Gdynia to coroczna impreza upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jest to pierwszy z cyklu 5 biegów nazwanych na cześć symboli narodowych i wydarzeń historycznych w Polsce: Polska Rower, Polska Pątnik, Polska Szlak, Polska Biegun i Polska Wodospad. Celem Biegu Niepodległości jest propagowanie wśród Polaków aktywności sportowej i lifestylowej oraz wzmacnianie więzi między różnymi regionami w Polsce.
Impreza odbędzie się 11 listopada w Gdyni, start o godz. 10:00 z linii startu przy ul. Jagiellońskiej (okolice Muzeum Morskiego) z metą w Parku Marynarki Wojennej przy brzegu Bałtyku.

Bieg Niepodleglosci w Gdyni

Bieg Niepodległości w Gdyni, trasa

Bieg Niepodległości odbywa się już po raz drugi, a pierwszy był ogromnym sukcesem, w którym wzięły udział tysiące uczestników i biegaczek z całej Polski. Celem tego biegu jest promowanie zdrowego stylu życia. Oto kilka świetnych tras biegowych do wyboru.

Trasa biegu rozpoczyna się na końcu Drogi Czerwonej Ceglanej, schodzi w dół wzdłuż morza, przechodzi przez ulicę Łosośną i skręca w prawo przed dotarciem do Hotelu Azur przy ulicy Myśliwieckiej. Myśliwiecką. Jadąc dalej rondem w kierunku Placu Bramy Miejskiej, skręcamy w lewo w ulicę Królowej Jadwigi. Królowej Jadwigi. Kontynuujemy jazdę Aleją Wojska Polskiego aż do ulicy Świętokrzyskiej, a następnie skręcamy w lewo w ulicę Toruńską, którą wracamy do punktu wyjścia przy Red Brick Road.

Kolejną świetną trasą jest trasa, która zaczyna się przy molo i prowadzi w kierunku ulicy Warmińskiej. Po 500 metrach skręć w prawo w ulicę Szwarce, następnie w prawo w ulicę Chocianowicką i idź nią do końca, a następnie skręć w lewo w ulicę Burakowską, gdzie znajdziesz plac zabaw dla dzieci (Zabawa). Idź prosto, aż dojdziesz do jeziora Oksywie, gdzie znajdziesz schody prowadzące na nadrzeczny taras (ulica Rybacka). Skręć w prawo i przejdź przez ulicę Rybacką aż do ulicy Reymontowskiej. Skręć w prawo w ulicę Płocką, przejdź przez ulicę Grodzką, następnie skręć w lewo z powrotem w ulicę Płocką, aż dojdziesz do Alei Władysława IV-go. Stamtąd skręć w lewo w Bulwar Pomorzany i jesteś na mecie.

Bieg Niepodległości w Gdyni, zdjęcia

Tegoroczny Bieg Niepodległości w Gdyni był niesamowity!

Jeśli nie udało Ci się dotrzeć, oto kilka zdjęć i filmów z imprezy, które zainspirują Cię do przyjazdu w przyszłym roku.

bieg niepodleglosci

Bieg Niepodległości w Gdyni, opinie uczestników

Oto kilka opinii tegorocznych uczestników na temat nowej trasy:

"Bardzo podobała mi się nowa trasa. Myślę, że to była dobra zmiana. Mam wrażenie, że była bardziej malownicza i lepsza do zdjęć". - Adam Kowalski.

"Nowa trasa jest o wiele ładniejsza. Miło jest móc zobaczyć punkty orientacyjne po drodze". Beata Rogacka.

"Nowa trasa jest bardziej malownicza i mniej zatłoczona niż ta z zeszłego roku, co znacznie ułatwia bieg." Miłosz Wnuk.

"Myślałem, że nowa trasa zawierała wiele zabytków i była bardzo malownicza". Alojzy Kubacki.

"Cieszę się, że w tym roku uwzględnili więcej moich ulubionych zabytków". Natalia Szum.

"Nowa trasa jest o wiele lepsza niż stara. Zawierała wszystkie najlepsze zabytki." - Max Kruk.