Zmiany w organizacji ruchu podczas Biegu Urodzinowego

Dodane przez redaktor - pon., 02/10/2020 - 16:49
Już w najbliższą niedzielę na gdyńskich ulicach zostanie zainaugurowany kolejny sezon Grand Prix Gdyni. Uczestnicy Biegu Urodzinowego będą mieli do dyspozycji dwie trasy biegowe (5 km i 10 km) oraz 5-kilometrową trasę nordic walking. W związku z organizacją biegu przedstawiamy komunikat dotyczący zmian organizacji w ruchu na gdyńskich ulicach.

KOMUNIKAT

„Grand Prix Gdynia 2020 - Bieg Urodzinowy”

KOMUNIKAT

„Grand Prix Gdynia 2020 - Bieg Urodzinowy”

W niedzielę, 16 lutego odbędą się zawody sportowe ”Grand Prix Gdynia 2020”.
W związku z tym zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:

  •  na trasie biegu na dystansie 5 km w godzinach od 8:00 do 12:00: al. Jana Pawła II – Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Topolowa - al. Jana Pawła II,
  •  na trasie biegu na dystansie 10 km w godzinach od 9:00 do 12:00: al. Jana Pawła II - Skwer Kościuszki - 10 Lutego - Władysława IV (jezdnia zachodnia w kierunku do al. Piłsudskiego) - al. Zwycięstwa (jezdnia zachodnia w kierunku Sopotu) - nawrót przy skrzyżowaniu z ul. Stryjską - al. Zwycięstwa (jezdnia wschodnia w kierunku centrum) -  Władysława IV (jezdnia wschodnia) - Żwirki i Wigury - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Bulwar Nadmorski - al. Topolowa - al. Jana Pawła II.

Ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez zawodników poszczególnych odcinków trasy biegu.

W czasie zawodów będzie możliwy przejazd wzdłuż trasy zawodów jednym pasem ul. 10 Lutego od skrzyżowania z ul. Świętojańską do skrzyżowania z ul. Władysława IV, jednym pasem ul. Władysława IV od skrzyżowania z ul. 10 Lutego do skrzyżowania z al. Piłsudskiego.

Ruch na al. Zwycięstwa z kierunku od Sopotu zostanie przekierowany na skrzyżowaniu z ul. Wielkopolską w Drogę Gdyńską, natomiast w kierunku do Sopotu będzie można poruszać się po al. Zwycięstwa już od skrzyżowania z ul. Stryjską.

Dojazd do i z Kamiennej Góry będzie możliwy w poprzek trasy zawodów przez skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ulicami Tetmajera i Krasickiego (ze względu na przebudowę zamknięty jest zjazd z Kamiennej Góry przez ul. Legionów).

Trasę zawodów będzie można również przekroczyć na skrzyżowaniach ul. Świętojańskiej z ulicami Armii Krajowej, Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP/ Traugutta oraz na skrzyżowaniu ul. Władysława IV z ul. Traugutta.

Ruch w miejscach umożliwiających poprzeczne przekraczanie trasy nadzorowany będzie przez policjantów lub strażników miejskich.

W czasie zawodów po odcinku ul. Słowackiego pomiędzy ulicami Kilińskiego i Żołnierzy I Armii WP będzie można poruszać się w obu kierunkach.

W dniach od 13 lutego (od godz. 9:00) do 17 lutego (do godz. 15:00) zamknięty dla ruchu zostanie parking na końcu al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim MIR- PIB).

W dniach od 15 lutego (od godz. 20:00) do 16 lutego  (do godz. 18:00) zamknięte zostaną obie jezdnie al. Jana Pawła II od wjazdu na teren Mariny Gdynia. Dodatkowo 16 lutego od godz. 6:00 do 15:00 zamknięta zostanie al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Waszyngtona do wjazdu do Mariny.

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR