Wirtualny Bieg Świętojański za nami!

Dodane przez redaktor - wt., 06/30/2020 - 10:07
Prawie 650 zawodników wzięło udział w Wirtualnym Biegu Świętojańskim zorganizowanym w ramach Grand Prix Gdyni. Od piątku do niedzieli uczestnicy rywalizacji mogli sami wybrać trasę i pokonać dystans 5 i 10 km lub przejść 5 km z kijkami Nordic Walking.

Z powodu pandemii COVID-19 tegoroczna edycja Biegu Świętojańskiego będącego elementem cyklu Grand Prix Gdyni, została przeprowadzona w formie wirtualnej. Biegacze sami więc wybierali trasę o długości 5 lub 10 kilometrów, którą musieli pokonać w najlepszym dla siebie momencie, od piątku aż do niedzieli. Identyczne warunki dotyczyły rywalizacji Nordic Walking, tylko, że w przypadku marszu z kijkami uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 5 kilometrów.

Najwięcej osób - 514 - zdecydowało się pobiec dystans 10 kilometrów. W tym gronie nie zabrakło również ambasadora cyklu Grand Prix Gdynia - Henryka Szosta. Rekordzista Polski w maratonie, start w Wirtualnym Biegu Świętojańskim potraktował jako element swojego treningu, co oczywiście i tak nie przeszkodziło mu uzyskać najlepszego czasu spośród wszystkich uczestników.

- Dystans 10 kilometrów pobiegłem w 30:56, czyli w sumie można powiedzieć, że 31 minutpowiedział Henryk Szost. - Były bardzo ciężkie warunki ze względu na wysoką temperaturę, blisko 28 °C, a do tego praktycznie całą trasę biegłem pod wiatr. Podsumowując to był bardzo dobry trening, średnia 3:05 na kilometr. Pozdrawiam wszystkich uczestników Wirtualnego Biegu Świętojańskiego i mam nadzieję, że macie satysfakcję z osiągniętych przez Was wynikówpodsumował na mecie rekordzista Polski w maratonie.

Radości z uzyskanego rezultatu nie kryła Aleksandra Jakubiec, zwyciężczyni w kategorii kobiet, która 10 kilometrów przebiegła w 43:29.

- Jestem bardzo zadowolona z uzyskanego czasu, jest to moja „życiówka”powiedziała Aleksandra Jakubiec. - Nigdy wcześniej nie udało mi się pobiec tak szybko 10 kilometrów. Zakładałam, że będę próbowała ustanowić nowy rekord życiowy i pobiegnę jak najlepiej. Pogoda trochę w tym nie pomagała, bo było bardzo gorąco, nie mniej jednak z racji tego, że można było sobie wybrać trasę, biegłam po mojej ulubionej na Kossakowie i udało się osiągnąć sukcespodsumowała zwyciężczyni Wirtualnego Biegu Świętojańskiego.

​Na dystansie o połowę krótszym najlepszy czas uzyskał Roman Błoński (czas zwycięzcy: 18:19), a wśród kobiet triumfowała Ewa Kulczyk (20:09). W rywalizacji Nordic Walking trasę 5 km najszybciej pokonali Rafał Toporek (34:16) oraz Lucyna Jasionowska (40:35).

Nowością Wirtualnego Biegu Świętojańskiego była nowoczesna aplikacja VRace, dzięki której wyniki wszystkich zawodników trafiły do jednej, ogólnodostępnej bazy w czasie rzeczywistym.

Każdy z zarejestrowanych zawodników, który ukończył Wirtualny Bieg Świętojański już wkrótce otrzyma medal wysłany na nasz koszt.

Wszyscy zgłoszeni zawodnicy otrzymają również punkty w programie lojalnościowym Grand Prix Gdyni, które można potem wymienić na nagrody.

Szczegółowe wyniki Wirtualnego Biegu Świętojańskiego dostępne są TUTAJ. Nieoficjalne wyniki opublikujemy niedługo na naszej stronie, po rozpatrzeniu reklamacji.

Kolejny bieg w ramach Grand Prix Gdyni zaplanowaliśmy na 8 listopada i będzie to Bieg Niepodległości.

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR