Szukamy następców Karoliny i Henryka

Dodane przez k.jakobik - śr., 11/20/2019 - 17:06
Wybitni polscy biegacze długodystansowi - Karolina Jarzyńska i Henryk Szost zostali ambasadorami Grand Prix Gdynia 2020. Naszą ambicją jest podniesienie poziomu sportowego polskich biegaczy. Dlatego do udziału w Grand Prix Gdyni zaprosimy młodych, obiecujących zawodników, którzy będą walczyć o atrakcyjne nagrody finansowe. Dla zwycięzcy i zwyciężczyni cyklu – samochód osobowy!

karolina jarzynska

Karolina Nadolska to rekordzistka Polski w biegu na 10 km, posiadaczka najlepszego wyniku w półmaratonie (1:09:54, nieuznany za rekord Polski wyłącznie ze względów regulaminowych), uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

 

henryk szost

Henryk Szost to rekordzista Polski w maratonie (2:07:39), 9. zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie, wojskowy mistrz świata w maratonie.

Do udziału w Grand Prix Gdyni zaprosimy najlepszych polskich biegaczy długodystansowych. Rywalizacji będzie przyświecało hasło „Szukamy następców Henryka i Karoliny”.

Polscy zawodnicy z miejsc 1-5 po każdym biegu otrzymają nagrody finansowe, a zwycięzca i zwyciężczyni całego cyklu – samochód osobowy.
 

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR