KOMUNIKAT WS. ZMIANY TERMINU BIEGU EUROPEJSKIEGO

Dodane przez redaktor - pt., 03/20/2020 - 09:42
W imieniu zespołu organizacyjnego Grand Prix Gdyni 2020, informujemy o zmianie terminu Biegu Europejskiego, zaplanowanego dotychczas na 10 maja br. Nowa data wydarzenia to 29 listopada 2020 roku.

Decyzja ma oczywiście związek z panującą aktualnie sytuacją w kraju i na świecie, spowodowaną pandemią koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę zwaną COVID-19.

W aktualnej sytuacji, wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Bieg Europejski mógł odbyć się w dotychczas planowanym terminie. Chcąc uniknąć odwołania wydarzenia w ostatniej chwili, a także dążąc do zaoferowania możliwie elastycznej polityki w stosunku do aktualnie zarejestrowanych zawodników, zdecydowaliśmy się podjąć tę decyzję z dużym wyprzedzeniem.

Dziękujemy w tym miejscu władzom Gdyni za szybkie porozumienie i umożliwienie wyznaczenia nowego terminu zawodów na dzień 29 listopada br. W ten sposób, chcąc utrzymać europejski charakter imprezy, nawiązujemy także do Traktatu Lizbońskiego, który wszedł w życie 1 grudnia 2009 roku.

Rejestracja do startu w zawodach pozostaje otwarta i będzie nadal prowadzona w portalu SlotMarket.pl.  W stosunku do zawodników aktualnie zarejestrowanych do Biegu Europejskiego, stosowana będzie następująca polityka:

  • Posiadacze karnetów na cały tegoroczny cykl Grand Prix Gdyni utrzymują prawo startu w Biegu Europejskim w nowym terminie.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski zostaną automatycznie przepisane na zawody w nowym terminie. Nie wymaga to żadnego dodatkowego potwierdzenia startu.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mogą przenieść wniesioną opłatę startową na jeden z kolejnych biegów cyklu Grand Prix Gdyni w tym roku – nocny Bieg Świętojański lub Bieg Niepodległości. W tym celu, prosimy o kontakt na adres info@gpxgdynia.pl.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie mogą wystartować w imprezie w nowym terminie, mają prawo do bezpłatnego przepisania pakietu na inną osobę. Stosowne narzędzie do przepisania pakietu zostanie uruchomione w serwisie SlotMarket.pl na początku kwietnia br. Wówczas podamy dokładną instrukcję, w jaki sposób można przepisać pakiet.
  • Osoby zarejestrowane na sam Bieg Europejski, które nie będą zainteresowane ani startem w imprezie w nowym terminie, ani przepisaniem pakietu na inną osobę, mogą ubiegać się o zwrot opłaty startowej w terminie do końca marca br. W tym celu prosimy o przesłanie stosownej wiadomości na adres info@gpxgdynia.pl.

Liczymy na zrozumienie dla tej decyzji i głęboko wierzymy, że już w czerwcu spotkamy się na nocnym Biegu Świętojańskim, a przełożenie Biegu Europejskiego pozwoli nam wszystkim cieszyć się bieganiem w bezpiecznej, radosnej atmosferze i stanie się swoistym zakończeniem tego, trudnego dla nas wszystkich, sezonu biegowego.

Aktualny kalendarz Grand Prix Gdyni 2020 przedstawia się następująco:

1.       Bieg Urodzinowy – 16 lutego 2020 r.;

2.       PKO Bieg Świętojański (nocny) – 27 czerwca 2020 r.;

3.       PKO Bieg Niepodległości – 8 listopada 2020 r.

4.       Bieg Europejski – 29 listopada 2020 r.

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR