Karolina Nadolska z rekordem Polski!

Dodane przez redaktor - ndz., 01/12/2020 - 20:33
Poprawienie rekordu kraju to zawsze powód do dumy. Ale jak się poprawia swój własny rekord kraju to już duma do kwadratu! Takiego wyczynu dokonała ambasadorka cyklu Grand Prix Gdynia Karolina Nadolska.

Walencja sprzyja szybkiemu bieganiu. Na początku grudnia minionego roku udowodnił to Joshua Cheptegei, który z czasem 26:38 ustanowił rekord świata w biegu na 10 km.

Tym razem w Walencji odbywał się 10K Valencia Ibercaja, gdzie na linii startu zobaczyliśmy Karolinę Nadolską, która już wcześniej sygnalizowała, że znajduje się w wysokiej formie, więc po cichu można było liczyć na próbę pobicia rekordu Polski na tym dystansie. Od 7 lat w tabli widniał wynik 32:09 przypisany do Karoliny.

Nasza ambasadorka nie zawiodła i to o czym głośno nie mówiono stało się faktem. Najnowszy rekord Polski na 10 km kobiet pochodzi już z 2020 r. i jest o 1 sekundę lepszy od poprzedniego!

Rekord Polski kobiet w biegu na 10 km: 32:08 - Karolina Nadolska (Walencja 2020).

Dobrze to wróży na nadchodzący olimpijski sezon. Karolina Nadolska jest jak na razie jedyną polską biegaczką pewną startu w olimpijskim maratonie w Tokio.

Rekord Karoliny był tego dnia jednym z wielu, bowiem oprócz rekordu Polski ustanowiono również rekord Europy (Julien Wanders) i dwa rekordy świata (Rhonex Kipruto).

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR