Gardzielewski i Brzezińska zwyciężają w Biegu Urodzinowym!

Dodane przez redaktor - ndz., 02/16/2020 - 11:06
Za nami inauguracja tegorocznego Grand Prix Gdyni. W Biegu Urodzinowym zwyciężyli Arkadiusz Gardzielewski oraz Aleksandra Brzezińska i to oni objęli prowadzenie w wyścigu po nagrodę główną, Seata Ibizę. W imprezie wzięło udział ponad 2300 osób. Kolejna odsłona cyklu – Bieg Europejski – 10 maja. Zapisy ruszają już jutro!

Bieg Urodzinowy postawił zawodnikom ciężkie warunki. Silny wiatr mocno dawał się we znaki, ale nie przeszkodził zwycięzcy – Arkadiuszowi Gardzielewskiemu w uzyskaniu czasu 29:52. 46 sekund później na metę wbiegł Emil Dobrowolski, a trzeci – z niemal minutową stratą do zwycięzcy - finiszował Artur Kozłowski.

- Wiedzieliśmy, że dzisiaj karty będzie rozdawał wiatr. Postanowiliśmy współpracować z chłopakami na trasie, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Przez pierwsze 3 km trzymaliśmy się więc razem, a gdy nastąpiła moja zmiana okazało się, że jestem w stanie oderwać się od grupy i dość szybko zbudować kilkunastosekundową przewagę. Fajnie, że mimo chłodu i wiatru, przy trasie pojawiło się wielu kibiców, którzy pomogli mi utrzymać prowadzenie i „złamać” 30 minut. W tych warunkach, uznaję to za naprawdę dobry wynikpowiedział zwycięzca biegu, Arkadiusz Gardzielewski.

Bardziej zacięta była rywalizacji kobiet, gdzie losy zwycięstwa ważyły się do ostatnich metrów. Najwięcej sił zachowała Aleksandra Brzezińska, która wbiegła na metę z czasem 33:35, zaledwie o 4 sekundy wyprzedzając Aleksandrę Lisowską. Podium uzupełniła Anna Gosk, z czasem 34:06.

Dzięki wygranej w Biegu Urodzinowym, Gardzielewski i Brzezińska wysunęli się na czoło wyścigu o Seata Ibizę, który jest główną nagrodą w klasyfikacji generalnej całego cyklu Grand Prix Gdyni 2020. O zwycięstwie zdecyduje suma czasów z 3 najlepszych startów, a włączenie się do walki w kolejnej odsłonie – Biegu Europejskim – zapowiadają m.in. Karolina Nadolska i Henryk Szost.

W rozegranym po raz pierwszy w ramach Grand Prix Gdyni biegu na 5 km, triumfował Wiktor Kujawa z Olsztyna, z czasem 15:54. Na podium stanęli jeszcze Jakub Ossowski i Jakub Kozak. Wśród pań, najszybsza okazała się gdańszczanka, Magdalena Świecka (18:23), która z dużą przewagą wyprzedziła Patrycję Angel i Martę Grabowską.

Łącznie, w obu biegach wystartowało ponad 2300 osób.

Ruszają zapisy na Bieg Europejski

Już w poniedziałek, 17 lutego o godz. 15:00 zostanie uruchomiona przedsprzedaż pakietów startowych na kolejną imprezę z cyklu Grand Prix Gdyni – Bieg Europejski (10 maja 2020 r.). Pierwszeństwo w zakupie pakietów będą mieli zawodnicy zarejestrowani na Bieg Urodzinowy. Otwarta rejestracja dla wszystkich ruszy tydzień później, 24 lutego. W programie ponownie znajdą się biegi na dwóch dystansach – 5 km i 10 km – a także marsz nordic walking oraz zawody dla dzieci. Rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

Pełne wyniki Biegu Urodzinowego dostępne są na Datasport.pl.

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR