BIEGI NIEPODLEGŁOŚCI I EUROPEJSKI W FORMIE WIRTUALNEJ I HYBRYDOWEJ

Dodane przez redaktor - śr., 10/21/2020 - 12:39
Z uwagi na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Polsce, zdecydowaliśmy, że dwa ostatnie biegi w ramach cyklu – Bieg Niepodległości oraz Bieg Europejski - nie odbędą się w oryginalnie zaplanowanej formule. Będziecie jednak mogli wystartować w biegu hybrydowym. Alternatywą będzie bieg wirtualny lub zwrot pieniędzy.
Michał Drelich, dyrektor Grand Prix Gdyni
To nie była łatwa decyzja, ale podejmujemy ją w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo biegaczy. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w kraju, trudne do przewidzenia uwarunkowania prawne, a także duże obciążenie służb medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią spowodowały, że doszliśmy do przekonania, iż organizacja biegu w tradycyjnej formule niesie ze sobą aktualnie zbyt duże ryzyko. Wiemy jednak, że dokończenie cyklu jest ważne dla biegaczy, zwłaszcza naszych karnetowiczów, którzy kompletują zestaw tegorocznych medali. Chcemy im to umożliwić. Dlatego nadal będzie możliwy start w Biegu Niepodległości oraz w Biegu Europejskim, ale w formule biegu wirtualnego oraz hybrydowego.

 

W dniach 7-8 listopada (Bieg Niepodległości) oraz 28-29 listopada (Bieg Europejski) na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni zostanie wytyczona i odmierzona trasa 5 i 10 km. Zawodnicy będą mieli do pokonania 2 lub 4 pętle po 2,5 km. Start w biegu będzie możliwy o dowolnej porze między godziną 8:00 a 16:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Organizator zapewni w tym czasie elektroniczny pomiar czasu i będzie kontrolował, by na trasie nie przebywało więcej niż 250 osób jednocześnie lub tyle, ile w danym momencie będzie wynosił limit dla imprez sportowych na świeżym powietrzu. Na miejscu będzie też dostępne niewielkie biuro zawodów, w którym będą na bieżąco wydawane pakiety startowe, a po biegu medale dla finisherów.

medal_bieg_niepodległości

 

W Biegu Niepodległości oraz w Biegu Europejskim będzie można także wystartować wirtualnie. Każdy chętny będzie mógł pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu. Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.

 

Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w SE Group
Każdy uczestnik Grand Prix Gdyni, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych – ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych.

Uczestnicy biegu hybrydowego oraz wirtualnego otrzymają od organizatora kolekcjonerskie medale.  Co więcej, dla uczestników Biegu Niepodległości przygotowane zostały okolicznościowe koszulki techniczne. Opłata za udział w biegu (niezależnie od wybranej formuły) pozostaje bez zmian – 50 złotych lub 45 złotych dla posiadaczy karty mieszkańca Gdyni.

koszulka_bieg_niepodległości

Pamiętajcie, że starty w tegorocznych biegach Grand Prix Gdyni to także możliwość otrzymania punktów w programie lojalnościowym i zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych. Więcej o programie lojalnościowym znajdziecie TUTAJ.

Rejestracja do Biegu Niepodległości oraz Biegu Europejskiego odbywa się przez portal SlotMarket.pl.

Posiadacze całorocznych karnetów Grand Prix Gdynia i osoby zapisane na dwa ostatnie biegi tegorocznego cyklu w tradycyjnej formule, będą miały też możliwość uzyskania zwrotu opłaty startowej, jeżeli nie zdecydują się na start w formule wirtualnej lub hybrydowej.

Aby zdecydować się na któryś z trzech dostępnych wariantów, do 28 października należy wypełnić ankietę. W formularzu dostępna jest także możliwość wyboru rozmiaru koszulki z Biegu Niepodległości. Dobrze sprawdźcie wymiary dla poszczególnych rozmiarów.

WYPEŁNIJ ANKIETĘ (dla biegu Niepodległości)

WYPEŁNIJ ANKIETĘ (dla biegu Europejskiego)

rozmiarówka

 

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR