BIEG NIEPODLEGŁOŚCI ZA NAMI, CZAS NA OSTATNI AKCENT CYKLU - BIEG EUROPEJSKI

Dodane przez redaktor - pon., 11/16/2020 - 13:01
Blisko 600 biegaczy wystartowało w Wirtualnym Biegu Niepodległości organizowanym w ramach Grand Prix Gdyni. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Ostatnia odsłona tegorocznego Grand Prix Gdyni – Bieg Europejski, odbędzie się w dniach 27-29 listopada. Można się jeszcze zapisać.

Ze względu na kolejne obostrzenia związane z walką z pandemią koronawirusa, Bieg Niepodległości odbył się tylko w formie wirtualnej. Większość uczestników, która deklarowała wcześniej start w biegu hybrydowym, nie zrezygnowała z aktywności i wystartowała wirtualnie, samodzielnie wybierając trasę. W sumie, Narodowe Święto Niepodległości, na sportowo, uczciło dokładnie 585 zawodniczek i zawodników.

 

Łukasz Maleszewski, rzecznik prasowy Grand Prix Gdyni
Cieszymy się niezmiernie, że tradycja aktywnego uczczenia tego, bardzo ważnego w historii naszego kraju, dnia została w Gdyni podtrzymana. Mimo że dosłownie na kilkadziesiąt godzin przed planowanym startem biegu hybrydowego, zostaliśmy zmuszeni do przejścia wyłącznie na wirtualną formę rywalizacji, zdecydowana większość biegaczy i nordic walkerów pozostała z nami i ukończyła bieg. To pokazuje, że dla wielu uczestników cyklu Grand Prix Gdyni, Bieg Niepodległości jest wyjątkowy.

 

Na dystansie 10 km, wśród mężczyzn, zwyciężył Adam Lewna, który do mety dotarł z czasem 34:56. W kategorii generalnej kobiet, najszybsza była Aleksandra Jakubiec (43:14). Na trasie o połowę krótszej bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Sowa z czasem 18:40, a wśród kobiet triumfowała Sylwia Kierska-Tomczyk (20:53).

niepodległości

 

Ostatnim tegorocznym akcentem cyklu Grand Prix Gdyni będzie Bieg Europejski, który odbędzie się w dniach 27-29 listopada. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, bieg odbędzie się tylko w formule wirtualnej. To oznacza, że każdy może pobiec w dowolnym miejscu na świecie, a dzięki nowoczesnej platformie VRace by Sport Heroes zostanie sklasyfikowany od razu po ukończeniu swojego biegu.

Narzędzie współpracuje z najpopularniejszymi aplikacjami monitorującymi naszą aktywność fizyczną: Garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, HealthMate, Rouvy, DecathlonCoach, TomTom, Movescount.

 

Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w SE Group
Każdy uczestnik, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym, otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki, czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych – ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych.

 

Jak w przypadku każdego biegu z cyklu Grand Prix Gdyni, również podczas Wirtualnego Biegu Europejskiego każdy sam wybiera dystans: 5 lub 10 kilometrów. Dla chętnych jest również możliwość rywalizacji z kijkami Nordic Walking na 5-kilometrowej trasie. Zapisy do udziału w rywalizacji na platformie SlotMarket.pl.

Oczywiście, za wysiłek włożony w pokonanie wybranego dystansu w Wirtualnym Biegu Europejskim, każdy zawodnik otrzyma specjalny, kolekcjonerski medal.

medal_Bieg_Europejski

Starty w tegorocznych biegach Grand Prix Gdyni to także możliwość otrzymania punktów w programie lojalnościowym i zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych. Więcej o programie lojalnościowym TUTAJ.

Zawodnicy, którzy mieli startować w biegu hybrydowym, a z różnych powodów nie będą mogli lub chcieli wziąć udziału w biegu wirtualnym, mogą wystąpić o zwrot opłaty startowej.

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR