Bieg Niepodległości w formule hybrydowej odwołany

Dodane przez redaktor - czw., 11/05/2020 - 19:03
Drodzy,
w związku z opublikowanym dzisiaj projektem Rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie z dn. 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy o odwołaniu Biegu Niepodległości w formacie hybrydowym.

Jest to dla nas niezwykle trudna decyzja. Jak doskonale zdajecie sobie sprawę, na niecałe 2 dni przed biegiem jesteśmy już w pełni przygotowani do jego organizacji. Mamy wyprodukowane medale, koszulki, numery startowe i zamówione wszystko, co jest potrzebne do organizacji tego wydarzenia. Przede wszystkim jednak, liczyliśmy, że będziemy mogli wreszcie spotkać się z Wami na realnym biegu – z wyznaczoną trasą, pomiarem czasu, ale też zachowanymi daleko idącymi środkami bezpieczeństwa. Niestety, opublikowany projekt rozporządzenia nie daje na to nadziei.

Opcje zawodnicze

W takiej sytuacji, dla osób, które wybrały udział w hybrydowej formule Biegu Niepodległości, mamy do zaproponowania dwie opcje:

1.       Start w biegu wirtualnym. Jeszcze dzisiaj wyślemy drogą mailową kod uprawniający do startu w biegu wirtualnym  oraz instrukcję dołączenia do tej rywalizacji. Pakiety startowe będzie można nadal  odebrać w namiocie, w którym miało się mieścić Biuro Zawodów. Punkt ten będzie umiejscowiony przy plaży Gdynia Redłowo (Bulwar im. Feliksa Nowowiejskiego) i będzie otwarty w sobotę i niedzielę w godzinach 8:00 – 15:00. Osoby, które nie odbiorą pakietu, otrzymają go kurierem w ramach wniesionej opłaty startowej. Instrukcja dołączenia do biegu wirtualnego znajduje się TUTAJ.

2.       Zwrot wpisowego. Na prośbę zawodników będziemy dokonywać zwrotów opłat startowych, pod warunkiem, że zawodnik nie wystartuje w biegu wirtualnym i nie odbierze pakietu startowego Liczymy jednak, że zostaniecie z nami w formie wirtualnej i wspólnie, tradycyjnie, na biegowo uczcimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W sprawie zwrotów wpisowego, prosimy pisać  na info@gpxgdynia.pl. Takie zgłoszenia przyjmujemy do 10 listopada.

Nagrody zamówione w ramach programu lojalnościowego również będzie można odebrać w namiocie, z którego będą wydawane pakiety startowe. Podobnie – „piąty” element kolekcjonerskiego medalu dla posiadaczy całorocznych karnetów Grand Prix Gdyni 2020.

Bieg Europejski

Wstrzymaliśmy rejestrację na hybrydową wersję Biegu Europejskiego. Jednocześnie w dalszym ciągu pozostaje otwarta rejestracja na bieg wirtualny. Więcej informacji dotyczących Biegu Europejskiego podamy w przyszłym tygodniu, po szczegółowym zapoznaniu się z ostateczną, nadal jeszcze do końca nieznaną, treścią nowego rozporządzenia Rady Ministrów.

Życzymy Wam przede wszystkim zdrowia i – mimo wszystko - satysfakcji z aktywnego świętowania odzyskania niepodległości!

 

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR