Bieg dla każdego!

Dodane przez redaktor - czw., 06/18/2020 - 10:03
Przed nami ostatni tydzień rejestracji do drugiej odsłony tegorocznego Grand Prix Gdyni – Biegu Świętojańskiego, który tym razem odbędzie się w formule wirtualnej. Na liście startowej jest już ponad 750 osób.

W obliczu pandemii COVID-19 i związanych z nią ograniczeń w organizacji imprez o charakterze masowym, wielu organizatorów decyduje się na organizację biegów wirtualnych. Taką też formułę będzie miał tegoroczny Bieg Świętojański w Gdyni, który jednak wyróżni się na tle innych biegów dzięki nowoczesnej aplikacji VRace, za pomocą której przeprowadzone zostaną zawody.

To zresztą nie jedyna nowinka techniczna. Uczestnicy biegu mogą też automatycznie wygenerować i wydrukować swój imienny numer startowy, będący tradycyjnym elementem pakietu startowego każdych zawodów biegowych. Prawdziwe będą też medale, które zostaną wysłane do wszystkich uczestników po biegu.

- Chcemy, aby doświadczenie związane z biegiem wirtualnym było jak najbliższe udziałowi w prawdziwej imprezie. Stąd numery startowe do wydrukowania, prawdziwy medal za ukończenie zawodów, a także nowoczesna aplikacja, która pozwoli na tworzenie rankingu zawodników w czasie rzeczywistym. Każdy otrzyma też od nas maila z gratulacjami chwilę po tym, gdy ukończy bieg. To taka symbolicznie „przybita piątka” od naszego wolontariusza stojącego za metąmówi Piotr Jakóbik, dyrektor marketingu zawodów.

Choć bieganie wirtualne to nie to samo, co udział w prawdziwych zorganizowanych zawodach, to jednak wysiłek i satysfakcja z pokonanego dystansu są dokładnie takie same. Zauważamy też kilka unikalnych cech biegów wirtualnych, dzięki którym są one ciekawą propozycją dla początkujących biegaczy i osób, które z różnych powodów obawiają się startu w normalnych zawodach:

Bezpieczeństwo – w obecnych czasach wielu z nas będzie unikało dużych skupisk ludności. Biegi wirtualne pozwalają Ci wziąć udział w zawodach w całkowicie bezpiecznych warunkach, unikając dużego tłumu biegaczy.

Własna trasa i termin biegu – to Ty decydujesz, na jakiej trasie pobiegniesz. Może to być Twoja ulubiona ścieżka leśna czy znajoma pętla w okolicach Twojego domu. Sam wybierasz dogodną dla siebie godzinę startu, a w większości przypadków masz też do wyboru dzień startu (np. dowolny dzień danego weekendu czy tygodnia).

Brak dodatkowych kosztów – poza opłatą startową, nie ponosisz żadnych innych kosztów związanych z koniecznością dojazdu na bieg, ewentualnego noclegu, wyżywienia itd.

Prywatność – nie musisz się obawiać, że będziesz oceniany przez innych uczestników biegu. Biegniesz w swoim tempie, sam lub w towarzystwie bliskich czy znajomych, najczęściej w dobrze znanym Ci terenie.

Ten ostatni aspekt jest niezwykle istotny, biorąc pod uwagę badania, które pokazują, że mamy w Polsce liczną grupę osób biegających, ale nie startujących w zorganizowanych imprezach biegowych.

- Nikt nie zbadał niestety powodów takiego stanu rzeczy, ale sam w swoim najbliższym otoczeniu znam kilka osób, które nigdy wcześniej nie brały udziału w biegach ulicznych, a od czasu wybuchu pandemii uczestniczyły już lub właśnie przygotowują się do startu w biegu wirtualnymmówi Piotr Jakóbik. – Sądzę, że część takich osób po prostu nie czuje potrzeby rywalizacji z innymi i biegania ramię w ramię z tłumem biegaczy. Ale jest też druga grupa, która nosi w sobie takie obawy, jak: „jestem za wolna”, „będę ostatnia, ośmieszę się”, „mam nadwagę, nie będę biegał z zawodowcami”, „jestem na to za stary, niech ścigają się młodsi”. Oczywiście, żaden z przytoczonych przykładów nie powinien być powodem do rezygnacji z udziału w fajnym, pozytywnym wydarzeniu sportowym, ponieważ różnorodność biegaczy jest ogromna. Bez wątpienia jednak prywatność biegu wirtualnego ośmiela wiele osób, aby zapisać się i dodatkowo zdopingować do wysiłku, za który zostaną nagrodzone prawdziwym medalemprzekonuje.

Na liście startowej Wirtualnego Biegu Świętojańskiego znajduje się już ponad 750 osób.

Rejestracja trwa do 24 czerwca w portalu SlotMarket.pl. Instrukcję dołączenia do biegu można znaleźć TUTAJ. W pakiecie startowym otrzymujesz medal wysłany na nasz koszt, imienny numer startowy do samodzielnego wydrukowania oraz punkty w programie lojalnościowym Grand Prix Gdyni, które można potem wymienić na nagrody.

Pamiętajcie, że Wirtualny Bieg Świętojański zostanie rozegrany w dniach 26-28 czerwca 2020 roku na dystansach 5 i 10 km. Tradycyjnie dla imprez cyklu Grand Prix Gdyni, można wystartować także w kategorii Nordic Walking.

PARTNER TYTULARNY

MIASTO GOSPODARZ

PARTNER TECHNICZNY

SPONSORZY I PARTNERZY

ORGANIZATOR